Co słychać we francuskich mediach. Subiektywny wybór najbardziej smakowitych kąsków
Blog > Komentarze do wpisu

Kościotrup w piżamie

Na starówce w Lille, na ulicy świętego Jakuba stoi stara, opuszczona kamienica. Zabytkowa, murowana z cegieł byłaby pięknym budynkiem, gdyby nie zaniedbanie i daleko posunięta dewastacja. Dawno nie remontowana fasada, powybijane szyby w oknach, obsrywanych przez nikogo nie niepokojone gołębie, grzyb i starość wkradające się przez przeciekający dach. W tej właśnie kamienicy znaleziono w piątek kościotrupa.

Wydział do spraw czystości miejskiej Urzędu Miasta Lille dostał ostatnio zgłoszenie od mieszkanki domu sąsiadującego z porzuconą kamienicą. Sąsiadka skarżyła się na wodę cieknącą u niej z zawilgoconej rudery. W starej kamienicy nie widziano nikogo żywego od dobrych 15 lat, a jej stan pogarszał się z roku na rok, strasząc ziejącymi grozą powybijanymi oknami z przegniłymi zasłonami, ale dopiero po skardze sąsiadki urzędnicy miejscy zdecydowali się interweniować i zarządzili prace porządkowe.

Wysłany w piątek pracownik służby miejskiej otworzył dawno nie otwierane drzwi. Gdy wszedł do sypialni, oczom jego ukazał się widok leżącego w łóżku kościotrupa odzianego w piżamę.  Zwłoki w stanie daleko posuniętego rozkładu leżały tam od 17 lat, jak wywnioskowali policjanci, którzy szybko przybyli na miejsce. Korespondencja, która nagromadziła się w skrzynce na listy, nosiła daty z 1995 r. Jak się okazało, szkielet należał do mieszkającego samotnie właściciela murowanej kamienicy, urodzonego w 1921r. Dziadek, czując, że czas jego zbliża się ku końcowi, zrobił ostatnie porządki, zamknął drzwi od środka, przebrał się piżamę, położył do łóżka i umarł. Po czym trup przeleżał tak przez 17 lat. Nikt się nie zorientował. Nikt się o niego nie martwił.

Indagowany przez dziennikarzy TF1 urzędnik miejski tłumaczy, że niepłacone prąd i woda są prostu odłączane, a służby miejskie nie mają prawa wejść bez powodu do prywatnego budynku, chyba że stanowi on zagrożenie lub sąsiedzi się skarżą.  

 nawiedzony dom

zdjęcie: paranormalq

I tu, moi drodzy, widać jak na dłoni, że rodzina to podstawa i że trzeba mieć dużo dzieci, nie tyle po to, żeby żyć długo i szczęśliwie, ale by miał nas kto znaleźć po śmierci i żeby gołębie nie srały na nasze doczesne szczątki.

 

Przeczytaj także: http://francuskiwlacznik.blox.pl/2012/04/Przez-4-lata-lezal-martwy-w-lozku.html

poniedziałek, 22 października 2012, francuski_wlacznik

Polecane wpisy